INTER – LEGIA 89:83

Inter po minulotýždňovom víťazstve 103:101 v Brne absolvoval domácu premiéru v ENBL proti slávnemu poľskému klubu, aktuálnemu držiteľovi poľského pohára, Legii Varšava. A bol to úspešný debut!

Inter síce v 5. minúte viedol 14:4, avšak potom sa hostia dotiahli, a tak domáci získali prvú časť len tesne 20:19. Aj v druhej sa hrala vyrovnaná partia. Bratislavčania hrali s väčšou energiou, solídne bránili, no občas im v útoku chýbalo viac rozvahy a niekedy len kus šťastia. Na prestávku tak odchádzali s tesným mankom 44:46. Po zmene strán hostia odskočili na 64:54, no žlto-čierni nepanikárili a postupne začali otáčať. Záver bol síce dramatický, ale interisti ho mali pod kontrolou a napokon zaknihovali cenné víťazstvo 89:83.

Kým počas jednej z prestávok zožal potlesk raper Luca Brassi, ktorý ako verný fanúšik vyfasoval vlastný dres, po stretnutí sa tlieskalo domácim basketbalistom i realizačnému tímu. Azda najväčší aplauz, sprevádzaný skandovaním mladých interistov, zožal kouč Danilo Rakočevič, pre ktorého to bol posledný zápas na lavičke Interu, kde aktuálne pôsobil ako asistent. Čiernohorský tréner, ktorý zanechal v Bratislave hlbokú stopu, požiadal o uvoľnenie z funkcie a vedenie mu aj vzhľadom na rešpekt, ktorý v klube požíva, vyhovelo. K tejto zmene v stredu počas dňa publikujeme aj ďalšie detaily.

MAN OF THE MATCH: Isaiah Cousins zažiaril 29 bodmi, z ktorých mnohé prišli práve v zlomových momentoch. Za zmienku stojí aj 19 bodov a 7 asistencií Dontaya Caruthersa.

ČO ĎALEJ? Pôvodne sme mali hrať s Lučencom v sobotu, avšak duel bol preložený na nedeľu. Takže už najbližšiu nedeľu od 17:00 hod. odohráme duel 8. kola Tipos SBL proti BKM Lučenec.

INTER BRATISLAVA – LEGIA VARŠAVA 89:83

(20:19, 24:27, 22:21, 23:16)

INTER: Cousins 29, Caruthers 19, Gunn 17, Szabo 10, Volárik 6 (Thomas 7, Hudec 1, Minarovjech 0).

Tréner: A. Naglič.

LEGIA: McGusty 16, Pluta 11, Kolenda 5, Grudzinski 4, Jones 0 (Evans 19, Wilczek 9, Vučič 9, Silinš 5, Wielunski 5).

Tréner: I. Skelin.

TH: 19/14 – 20/15.

FAULY: 21 - 17.

TROJKY: 23/9 – 25/12.

DIVÁCI: 1433.

ROZHODCOVIA: Ženiš (SR), Langowski (Poľ.), Bartoš (SR).

HLASY PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Musím pochváliť chlapcov za to, že hrali 40 minút koncentrovaní. V každom momente sme vedeli, čo chceme a čo musíme robiť. Na konci sa to aj ukázalo na výsledku. Myslím si, že je to veľký skalp. Legia Varšava je silná a hrá poľskú ligu. Ideme od zápasu k zápasu, pre nás je každý duel dôležitý.“

Samuel VOLÁRIK (kapitán Interu): „Myslím si, že celé stretnutie bolo vyrovnané. Možno na začiatku sme trochu odskočili, ale Legia Varšava je veľmi kvalitný tím s veľmi kvalitnými zahraničnými hráčmi, ktorí majú za sebou obrovské skúsenosti. Čakali sme, že od nich príde nápor, aj sme si to hovorili, ale dôležité je, že sme nepadli dole. Dostali sme sa späť do zápasu, aj keď nám už trochu tieklo do topánok a bravúrne sme to otočili.

Milan SZABÓ (hráč Interu): „Najdôležitejší moment zápasu (pozn. koniec tretej a začiatok štvrtej štvrtiny), tam sme ich zlomili a potom už nevedeli odpovedať. Ako sme už začali viesť, tak nemali odpoveď. Vedeli sme o ich kvalite, museli sme sa koncentrovať v obrane a plniť náš plán, čo nám vyšlo.