INTER ACADEMY: Rančíkov debut v drese Colorada, Malovec opäť v akcii v ABA lige

Uplynulý týždeň sa niesol v znamení pozitívnych správ zo strany akadémie Interu Bratislava. Svoju premiéru pod deravými košmi si odkrútili najmenší basketbalisti U11 vo všetkých troch tímoch – Inter Yellow, Inter Black a Inter Chorvátsky Grob. Zároveň sa priaznivci Interu tešili aj z výkonov odchovancov v ENBL lige, kde sa Martin Minarech a Róbert Hudec podpísali pod úspešné ťaženie v Brne a následnú vybojovanú výhru proti Legii Varšava.

Svoj debut vo drese University of Colorado absolvoval Sebastián Rančík, ktorý v predsezónnom zápase nastúpil proti kalifornskej Pitzer College. Colorado triumfovalo vysoko 95:62. Sebastián nastúpil do zápasu z lavičky, no odohral viac ako 23 minút, počas ktorých strelil 12 bodov, ku ktorým pridal aj 5 doskokov a 2 asistencie. V zápase bol strelecky efektívny, keď strieľal s vysokou úspešnosťou, viac ako 70 % z poľa. „Cítim sa skvele,“ vyhlásil Rančík. „Na ihrisku som sa cítil výborne a ešte viac ma to nadchlo na nadchádzajúcu sezónu. Musím len každý deň pokračovať, učiť sa od trénerov a počúvať ich, a som jednoducho nadšený z toho, čo príde.“

Víťazný vstup do sezóny, ktorú v úvodných štyroch kolách ABA ligy ťahala belehradská Mega na čele s Timom Malovcom, sa zastavil až v Splite. Basketbalisti Megy nedokázali zachytiť úvod stretnutia a po konci prvej štvrtiny prehrávali o 8 bodov. Tento náskok sa ukázal ako kľúčový, a tak Split pripísal Mege prvú prehru v sezóne výsledkom 90:80. Timo odohral v zápase viac ako 22 minút, počas ktorých zaznamenal 4 body a rovnaký počet doskokov. Tím sa mohol spoľahnúť aj na jeho tvrdú obranu, ktorú však štatistiky nezachytávajú. Mega je tak po piatich kolách na priebežnom treťom mieste s bilanciou 5 výhier a 1 prehra.