Aktuality

Kvalitné zápasy pre mládež Interu v Maďarsku

Uplynulý víkend sa opäť niesol v znamení medzinárodnej konfrontácie. Tentokrát bolo v akcii družstvo U16, ktoré sa zúčastnilo tretieho ročníka turnaja Gienger Hungária v maďarskom Pécsi.

V prvom zápase sa Inter postavil súperovi, s ktorým sa už stretol v tejto sezóne. Predošlý víkend sa totiž Inter stretol s Cedevitou Ljubljana na turnaji U18 v slovinskom Kranji, kde však Inter ťahal za kratší koniec. Prehru však Inter oplatil v Pécsi, kde nad Cedevitou triumfoval po silnej štvrtej štvrtine 14-bodovým rozdielom 87:73. V úvodnom zápase sa najviac darilo podkošovému tandemu Mrva - Lukjanec. Jakub Mrva v zápase zaznamenal double-double za 24 bodov a 14 doskokov, ku ktorým pridal aj 6 asistencií, a bol vyhlásený za hráča zápasu. Druhý menovaný, Martin Lukjanec, sa zaskvel tiež double-double za 20 bodov a 12 doskokov.

V sobotnom zápase sa interisti stretli s akadémiou talianskeho veľkoklubu Olimpia Miláno, ktorá počas celého zápasu držala pevne opraty v rukách a jednoznačne zvíťazila 100:49. V náročnom zápase proti mimoriadne kvalitnému súperovi sa výraznejšie predviedol iba Martin Lukjanec so 17 bodmi.

Do posledného zápasu proti domácej akadémii NKA Pécs vstúpil Inter s ambíciou napraviť si chuť po ťažkom sobotňajšom zápase, no aj napriek snahe nedokázal stiahnuť náskok, ktorý si v úvodných štvrtinách zápasu domáci vybudovali, a prehral 89:75. Bodovo sa opäť darilo pivotovi Martinovi Lukjancovi, ktorý si pripísal druhé double-double za 22 bodov a 10 doskokov. Sekundoval mu 16-bodový rozohrávač Matúš Józsa.

Inter odohral tri veľmi kvalitné zápasy proti skúseným tímom, s čím súhlasil aj tréner Karol Wimmer: „Dobré zápasy pre chlapcov. V každom zápase organizátor na základe štatistík vybral najlepšieho hráča z víťazného družstva, čo sa nám raz podarilo. V druhom zápase sme vydržali polčas, potom sme sa rozpadli a vzdali, čo pokračovalo aj v prvom polčase proti domácim. V druhom polčase sa náš prístup k práci zlepšil a zápas sme zdramatizovali, avšak rozhodujúci krok k víťazstvu sme neurobili. Chlapci musia pochopiť, že basketbal na tejto úrovni je práca dopredu aj dozadu, a to počas celých 40 minút v každom zápase, s bojom o každý centimeter palubovky. Je na nich, ako sa s touto skutočnosťou vysporiadajú."

Inter Bratislava - Cedevita Ljubljana 87:73

INTER: Mrva 24 (14 doskokov a 6 asistencii), Lukjanec 20 (12 doskokov), Józsa 9, Pikus 4, Ličko 2 (Hrušovský 14, Gögh 10, Kňaze 4, Kedro 0, Kudela 0, Zemko 0

Cedevita - najviac bodov: Auftič 16, Kolka 13, Brzan a Stensak po 9

Olimpia Milano - Inter Bratislava 100:49

INTER: Lukjanec 17, Pikus 9, Gögh 7, Józsa 3, Mrva 2 (Kňaze 4, Kedro 3, Hrušovský 2, Kudela 2, Derzsi 0, Ličko 0, Zemko 0)

Olimpia - najviac bodov: Vogogna 17, Babingila 15, Lasalandro 13

NKA Pécs - Inter Bratislava 89:75

INTER: Lukjanec 22, Józsa 16, Pikus 8, Kňaze 7, Mrva 6, (Kudela 5, Gögh 4, Zemko 3, Ličko 2, Hrušovský 2, Kedro 0, Derzsi 0)