SLÁVIA SPU – INTER 75:91

Tak trocha deja vu. Interisti po desiatich dňoch opäť čelili outsiderovi, ktorý v uplynulom ročníku SBL obsadil poslednú priečku a aj v tom aktuálnom stále márne čaká na premiérové víťazstvo. Napriek tomu – alebo možno práve vďaka tomu – odohrali v meste pod Zoborom vyrovnaný prvý polčas. Zvlášť v druhej štvrtine sa vytrápili a prehrali ju 11:15. Až po zmene strán prišla zmena v obraze hry. Žlto-čierni vybehli zo šatní s dobrou energiou v ofenzíve a podstatne koncentrovanejší v defenzíve, a tak postupne začali napĺňať papierové predpoklady. Napokon je z toho uspokojivé víťazstvo 91:75 a celá sada cenných poznatkov pre hráčov i trénerský štáb.

MAN OF THE MATCH: Najvýraznejšou postavou víťazného tímu bol Rodney Gunn, ktorý dosiahol double-double za 27 bodov a 10 doskokov.

ČO ĎALEJ: V sobotu 12. októbra nás doma, v Gopass Aréne, čaká šláger 6. kola proti MBK Baník Handlová. V stávke je vedúca priečka Tipos SBL! Krátko na to, v utorok 15. októbra, absolvujeme premiéru v ENBL, keď sa žlto-čierna úderka predstaví v neďalekom Brne.

SLÁVIA SPU NITRA – INTER BRATISLAVA 75:91

(18:24, 15:11, 18:33, 24:23)

NITRA: Scantlebury 15, Kobulnický 9, Urban ml. 9, L. Foltín 6, Okpoh 4 (M. Foltín 10, Lesch 8, Vojtek 6, Gikič 5, Jacovič 3).

Tréner: Ľ. Urban.

INTER: Gunn 27, Thomas 12, Cousins 12, Caruthers 12, Volárik 11 (Szabó 10, Minarovjech 7, Ondruš 0, Židzik 0).

Tréner: A. Naglič.

TH: 10/7 – 9/4.

FAULY: 15 – 16.

TROJKY: 29/10 – 30/11.

DIVÁCI: 70.

ROZHODCOVIA: Tomašovič, Bartoš, Bullo.

HLASY PO ZÁPASE (podľa sbl.slovakbasket.sk)

Ľubomír URBAN (tréner Nitry): „Sme spokojní, že sme dokázali držať tempo a skóre tak, aby sme čo najdlhšie donútili Inter hrať so základnými hráčmi.”

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Myslím, že prvý polčas sme sa dosť trápili. S takýmto mužstvom nie je ľahké hrať, ale naši hráči sú profesionáli a musia odrobiť svoju prácu. Nemôžem byť úplne spokojný, musíme ísť viac z komfortnej zóny, robiť všetko čo sa dá a bojovať za každý bod. Gratulujem Nitre k dobrému zápasu, povedal by som, že to pre nich bola dobrá skúška. My sa už musíme začať sústrediť na Handlovú a Európu.”