INTER – SLÁVIA SPU 110:75

Podľa konečného výsledku sa môže zdať, že Bratislavčania proti poslednému tímu uplynulého ročníka mohli zahrať na pol plynu. Omyl!  Nitrania v prvom polčase držali krok, keď nekompromisne trestali takmer každú chybičku či nedôslednosť domáceho kolektívu. Ten sa však po rozpačitých úvodných minútach skoncentroval a ešte pred polčasovou prestávkou si utvoril dvojciferný náskok. Po zmene strán to už bola jasná záležitosť, pretože favorit už nenechával najmenší priestor pre pochybnosti. Po tom, čo v úvodnom kole unikla interistom stovka len o jediný bod, tento raz už pokorili magický míľnik po dravom prieniku Viliama Ďurečka. Inter v jednom týždni zdolal aj druhý z nitrianskych tímov: v stredu na ihrisku Blue Wings vyhral 76:73, v sobotu doma rozstrieľal Sláviu SPU 110:75.

MAN OF THE MATCH: Justin McCall, naša nedávna akvizícia, sa zaskvel 18 bodmi a 9 doskokmi pri výbornej 75-percentnej úspešnosti streľby. Lenže za zmienku stojí aj výkony viacerých ďalších interistov, ktorí si schuti zastrieľali a publikum potešili aj akciami, z ktorých viaceré patria do highlightov kola. X

ČO ĎALEJ? Už v stredu 2. októbra privítame v zápase o čelo tabuľky v našej domovskej Gopass aréne vicemajstra, teda Spišských Rytierov. V sobotu sa následne predstavíme na palubovke úradujúceho majstra, teda levických Patriotov.

INTER BRATISLAVA – SLÁVIA SPU NITRA 110:75

(23:21, 29:21, 26:16, 32:17)

INTER: McCall 18, Thomas 17, Cousins 15, Gunn 12, Minarovjech 3 (Acquaah 14, Hudec 11, Volárik 7, Ondruš 5, Szabó 4, Ďurečko 2, Židzik 2).

Tréner: A. Naglič.

SLÁVIA SPU: Scantlebury 25, Okpoh 18, Urban 11, Vojtek 7, Jacovič 2 (M. Foltín 7, Lysák 3, Kobulnický 2, Gikič 0, L. Foltín 0, Lesch 0).

HLASY PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Ten prístup... z tohto pohľadu sú to najťažšie zápasy, pretože vieme, že je rozdiel v kvalite. Stokrát si to povieme v šatni a aj tak sa to vždy stane. Potrebovali sme čas, aby sme začali hrať seriózne, ale potom už išlo.“

Viliam ĎUREČKO (hráč Interu): „Tréner nám na polčase povedal, že máme k zápasu pristupovať serióznejšie, aj keď hráme proti slabšiemu tímu. Síce je ťažšie proti takýmto súperom nájsť motiváciu, ale chalani ju v druhom polčase našli a dokázali sme to doviesť do víťazného konca.“

Ľubomír URBAN (tréner Nitry): „V predchádzajúcom zápase so Svitom sme zaspali úvod. Spravili sme nejaké zmeny, rošády. Cieľom bol úvod a prvý polčas, lebo s druhým sme problém nemali. Teraz sa však stal opačný extrém – prvý polčas výborný, v druhom sme už odišli. Samozrejme, je tam viacero faktorov. Jedným z dôležitých bola motivácia domácich hráčov na našich. Druhým dominantným bolo, že pre našich kľúčových hráčov – a nemáme ich veľa – bola taká porcia minút proti výbornému Interu naozaj ťažká. Ale dobre, posnuli sme sa o ďalší krok. Inter je pre nás neporovnateľný a ani sa s ním nechceme porovnávať, len sme chceli odohrať dobrý zápas, čo sa nám aspoň v prvom polčase darilo. Pred nami sú porovnateľní súperi a tam chceme ukázať, čo sme schopní vyprodukovať v momentálne situácii.“

Jozef VOJTEK (hráč Nitry): „Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Je dobré, že sme nadviazali na minulý zápas so Svitom, kde sme prvý polčas neodohrali ideálne, no v druhom polčase sme nastúpili na lepšiu vlnu. Toto stretnutie sme začali prakticky na tej vlne, na ktorú sme vtedy nastúpili. Prvý polčas bol z našej strany solídny. Rozdiel bol len desať bodov. Chalani – každý, kto prišiel na ihrisko, bojoval a dal do toho všetko. Možno sme Inter trošku zaskočili a možno nás Inter aj trochu podcenil. Ťažko povedať. Ale škoda druhého polčasu, pretože celý prvopolčasový výkon sme tým vlastne zmarili. Na prelome tretej a štvrtej štvrtiny sme vyzerali ako odovzdané družstvo, čo sa nám nemôže stávať. Sme mladý tím, máme kopu mladých basketbalistov. My musíme bojovať za každého stavu. Je jedno, keď prehráme o desať, dvadsať alebo tridsať bodov, ale musíme podávať bojovný výkon. Tento raz to vo štvrtej štvrtine určite nebol taký výkon.“